Jak se zabavíte?

Pozorování hvězd

V jurtě na vás čeká hvězdářský teleskop. Chce to dobré počasí, trochu trpělivosti a cit v prstech. Pak budete odměněni pohledem na krátery měsíce i prstence Jupitera.

Koupací biotop

Což takhle se uprostřed horkého dne schladit ve vlastním jezírku s čistou vodou a malým vodopádem?

Oceníte jej i v zimních měsících při saunování. Biotop je 170 cm hluboký, bez chemie, s vodopádem a filtrován přírodními procesy.


Sauna

Venku je chladno a prší? No výborně! Ideální příležitost rozpálit saunu a roztéct se na lavici. Esenciální oleje a panoramatická zadní stěna posunou saunování na další level.

Přímo z trouby pak můžete skočit do jezírka.


Toulky po okolí

Z jedné strany potok, z druhé strany rybník a les plný stezek. I "obyčejná" česká příroda má své kouzlo, pokud zpomalíte.

Zkuste se jen tak toulat po okolí. Pozdravte náhodné kolemjdoucí, zapískejte na srnky, skočte do kaluže, . Pěšky, na kole, sami, nebo spolu...

K tomu návod nepotřebujete :)

Vajíčka přímo z kurníku

V glampu je také pobočka samoobsluhy "Kurník". Postavená jenom pro vás.

V regálech sice mají jen jeden druh zboží - vajíčka, ale zato v bio kvalitě a snesená před pár hodinami.

Kurník je vám plně k dispozici a když slepičkám hodíte zbytky od jídla, můžete si vzít tolik vajec, kolik sníte.

Prostřeno!

Pohrajte si s přípravou jídla ve vybavené kuchyni. K dispozici máte klasické ohniště s grilem i plynový vařič. Kuchyně je krytá proti větru i dešti a poslouží vám i jako úkryt před sluncem. V zimě můžete využít kuchyni uvnitř jurty.

Příjemně vás překvapí i vinotéka.

Toulovcovy maštale

Pokud máte rádi delší výlety, zajeďte si do 18 km vzdálených Toulovcových maštalí. Čeká vás tam stezka mezi skalními útvary, skrytými údolími a průzračnými potoky. I v nejparnějších dnech tam najdete příjemně chladný vzduch.

Litomyšl

Něco pro milovníky procházek večerním podloubím. Litomyšl je malebné historické město vzdálené asi 12 km.

Jen samotná procházka po Litomyšli vám zabere půl dne, protože nebudete stačit vstřebávat její genius loci. Je zapsaná v UNESCO a byla zde udělena nejedna cena za moderní architekturu. Navštívit můžete zámek, klášter, zahrady, muzea, skvělé kavárny a restaurace..

Traily & cyklostezky

Jen pár set metrů od glampu najdete v lese tři trailové tratě o délce přes 5 km. Jsou vhodné pro začátečníky i pokročilejší. Přístupné jsou kdykoliv a zdarma. Okolí je prošpikováno cyklostezkami. A pokud vám zbydou síly, můžete si dát workout v sousední lesní tělocvičně, nebo na výběhovém schodišti.

A nebo prostě jen tak bejt...

Kontaktujte nás

Klidný kout

Vinice 175, Vysoké Mýto

+420 773 520 921

glamp@klidnykout.cz

@klidnykout